Облачно со снег и дожд

Времето денеска ќе биде облачно со врнежи претежно од снег, а долж Повардарието од дожд и снег. Врнежите ќе бидат пообилни во претпладневните часови.

Максималната температура ќе биде во интервал од 0 до 6 степени.

Во Скопје и околината облачно со врнежи од дожд и снег. Максималната температура ќе достигне до 4 степени.

Утре ќе се задржи претежно облачно и студено време, со повремени врнежи претежно од снег, а долж Повардарието од дожд и снег. Од вторни

Back to top button
Close