Обвинителството води предистрага за тендерот на РЕК „Битола“ за кој прозиваше Чулев

Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција води предистрага за случајот со РЕК „Битола“, за кој министерот за внатрешни работи Наќе Чулев рече дека ексдиректорот Васко Ковачевски вршел изнуда и барал поткуп од фирма која законски добила тендер за ископ на јаловина.

Back to top button
Close