Од коронавирус почина 24-годишен пациент

Во изминатото деноноќие од коронавирус починати се 8 лица, еден пациент од Скопје, еден од Штип, четири од Тетово и двајца пациенти од Струга.

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починати се тројца пациенти на возраст од 24, 63 и 64 години. Во ГОБ „8 септември“ почина пациентка на возраст од 54 години. Во КБ Тетотво починати сe двајца пациенти на возраст од 70 и 74 години.  Во Струга во Завод за нефрологија е починат пациент на возраст од  56 години, во ОБ Струга почина пациентка на возраст од 83 години.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close