Од недела стабилно време со пораст на дневната температура

Од недела се очекува период на стабилно време со пораст на дневната температура.

Како што соопшти УХМР, за утре, се прогнозира свежо утро, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од -6 до 1, а максималната ќе достигне од 11 до 17 степени.

Во Скопје, утре, сончево со мала облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Минималната температура ќе се спушти до -3, а максималната ќе достигне до 15 степени.

Back to top button
Close