Од патот Галичник Лазарополе се излизгало возилото на Холанѓанин. Го спасиле од РЦУК

Возило се излизгало на регионалниот пат од Галичник кон Лазарополе. Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи од Гостивар станува збор за возило во кое бил холандски државјанин и кој од местото на настанот е извлечен од без повреди и е пренесен во Маврово.

Back to top button
Close