Од полноќ горивата поефтинуваат

Првиот човек на РКЕ, Марко Бислимовски во гостувањето во Студио 10 информираше дека од полноќ ќе следи поевтинување на горивата.

 

Бензините се намалуваат за 2 денари, а дизелот за денар и пол. Бенизнот 95 ќе биде 84,5 денари, бензинот 98 – 86,5 и дизелот 86,5 денари.

Back to top button
Close