Од полноќ ново поскапување на цената на горивата

Од полноќ ново поскапување на цената на горивата. Ова следува откако денеска заседаваше регулаторната комисија за енергетика.

Еуросупер БС-95 – 110 денари

Еуросупер БС-98 – 112 денари

Еуродизел БС Д-Е V – 102 денари

Новите цени започнуаавт да важат од полноќ.

Back to top button
Close