Од утре облачно и потопло, од петок пораст на температурата

Од утре ќе преовладува променливо облачно и потопло време со сончеви периоди и слаб ветер од јужен правец.

Минималните температури ќе бидат во интервал од три до 12, а максималните од 10 до 19 степени.

Back to top button
Close