Одбележување на 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа (во живо)

Пригодната свеченост по повод 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа на која ќе се обрати премиерот Димитар Ковачевски.

Во рамки на свеченоста премиерот Ковачевски ќе положи и цвеќе пред споменикот „Ослободители на Скопје” во дворот на Владата.

 

Back to top button
Close