Одложена амандманската расправа за Буџетот, вработени и дел од пратениците се тестираат за Ковид-19 по позитивниот тест на Муцунски

Собраниската Комисија за финансирање и буџет денеска нема да ја продолжи седницата на која се одвива амандманската расправа за Буџетот за 2021 година, откако претседателот на ова собраниско тело Тимчо Муцунски вчера објави дека е позитивен на Ковид-19.

Од Собранието информираат дека денеска во претпладневните часови завршило земањето брис од страна на Институтот за јавно здравје на вработените во Комисијата и на дел од пратениците, кои биле во контакт со претседателот на комисијата Тимчо Муцунски.

– Веднаш штом пристигнат, истите ќе бидете известени за времето на продолжување на работата на комисијата, соопштија од Собранието.

Back to top button
Close