Одложено ракометното коло поради смртта на Даниловски

Ракометната федерација на Македонија (РФМ) го одложи редовното коло од плејофот што требаше да се игра вечерва поради трагичната смрт на голманот на прволигашот Охрид, Никола Даниловски.

Одложените натпреварите во рамки на 13. коло ќе се играат во терминот од 19 часот во понеделник.

Даниловски во кариерата го бранеше голот и на Металург и Пелистер, а беше и на поширокиот список на селекторот Кирил Лазаров.

Back to top button
Close