Официјално: Ериксен во стабилна состојба

Данскиот репрезентативец Кристијан Ериксен е во стабилна состојба, соопшти УЕФА преку официјалниот твитер профил за ЕП 2020.

-Играчот е префрлен во болница и е стабилизиран, се вели во објавата.

УЕФА соопшти дека во 19:45 ќе има информација дали натпреварот Данска – Финска ќе продолжи

 

Back to top button
Close