Ограбена адвокатска канцеларија во Центар – Украден сеф со пари

На 01.04.2022 околу 08.05 часот во Полициската станица Центар било пријавено дека во канцеларија на адвокатско друштво на бул.„Кочо Рацин“ било влезено со употреба на сила и бил одземен сеф со пари.

Back to top button
Close