Оклахома и Арканзас, најмалку 11 загинати, меѓу нив и две деца

Најмалку 11 лица загинаа, а многу се повредени во торнадото што ги погоди американските сојузни држави Тексас, Оклахома и Арканзас.

Шерифот на округот Кук во Тексас, Реј Сапингтон, изјавил дека најмалку седум лица загинале во тој округ, меѓу кои две деца на возраст од две и пет години, пренесува АП

Back to top button
Close