Ѓоковиќ им се заблагодари на организаторите на Мастерсот во Њујорк

 Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ им се заблагодари на организаторите на Мастерс турнирот во Њујорк.

– Ви благодарам за вашата позитивна енергија и поддршка. Благодарност до сите во Њујорк кои овозможија да се игра турнир. Убаво е што се вратив, напиша Ѓоковиќ на Твитер.

Србинот вчера стигна до трофејот на турнирот, кој беше преместен од Синсинати од безбедносни причини.

Back to top button
Close