Ѓоковиќ имал близок контакт со заразен со ковид-19

Освојувачот на 17 Гренд слем титули и светскиот рекет број 1, Новак Ѓоковиќ бил во близок контакт со лице кое е заразено со коронавирус. Се работи за српскиот кошаркар Никола Јанковиќ, за кого неговиот клуб Партизан објави дека е позитивен на тест за Ковид-19.

Новак и Никола беа дел од настанот во чест на тренерот Дејан Милојевиќ, на кој присуствуваа и други познати личности.

Ова е вознемирувачка вест, затоа што Ѓоковиќ во текот на викендот собра некои од ѕвездите на машкиот тенис за егзибицискиот „Адрија Тур“

 

Back to top button
Close