Опожарени две возила во Скопје

– Во пожар што избувнал вчера наутро на улица „Кленоец“ во Општина Карпош, опожарени се две возила. Првото е „шкода фелиција“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на С.Д.(68) од Скопје, а второто возило е „пасат“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на Д.Ј.(48) од Скопје.

Како што информира денеска МВР, случајот во СВР Скопје го пријавила М.С.(25) од Скопје, на 6 август 2020 во 00.40 часот. Таа пријавила дека на улица „Кленоец“ во Општина Карпош настанал пожар, при што било опожарено патничкото возило „шкода фелиција“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на С.Д.(68) од Скопје.

Од пожарот биле зафатени и дел од фасада на зграда на улицата „Кленоец“, со прозорец и ролетна од стан, како и паркирано патничко возило „пасат“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на Д.Ј.(48) од Скопје.

Пожарот бил изгаснат од Противпожарната единица од Скопје. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. мд/лв/

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close