Организаторите го цензурираа настапот на албанската пејачка (ВИДЕО)

Организаторите на Евровизија го цензурирале настапот на претставничката на Евровизија од Албанија, при што, пејачката во последен момент била принудена да го смени истиот.

Ронела на завчерашната церемонија се појави со чуден костум, а на главата носеше коцкаст детаљ со кој го прекри целото лице.

@eurovision The Sekret’s out! Check out this exclusive look at @Ronela Hajati’s first rehearsal on the #Eurovision stage! 🇦🇱🦅 #Eurovision2022 #tiktokeurovision ♬ original sound – Eurovision

Инаку, Ронела со причина дошла така облечена, а тaa билa – револтот.

Пејачката е бесна поради тоа што организаторите во Торино го цензурирале нејзиниот настап, поради, како што навеле, премногу голотија.
Таа по тој повод била принудена целосно да ја промени концепцијата на својот настап како и креацијата, која не е толку експлицитна според нивните правила.
Настапот на Ронела кој е цензуриран поради нејзиниот костим, погледнете го во продолжение на текстот:

Back to top button
Close