Османи ја скршил раката: Се лизнав на кошарка со младите од ДУИ од Гази Баба

Министерот за надворешни работи Бујар Османи и висок функционер на ДУИ ја скршил раката за време на кампања. Тој во гостувањето во „Само интервју“ откри дека паднал за време на партија баскет со младите од ДУИ во Гази Баба.

-Паднав сега во текот на кампања игравме кошарка со младите од ДУИ Гази Баба. Се лизнав. На спортски натпревар се лизнав на бетонот и ја скршив раката, рече Османи.

Back to top button
Close