Османи: ДУИ во прв круг доби градоначалник во Липково, Сарај и Пласница

 

Бујар Османи на прес-конференција најави дека ДУИ, во прв круг доби градоначалник во општините Липково, Сарај и Пласница.

Оттаму објавија дека се победници во првиот круг од локалните избори.

Back to top button
Close