Османи им честита на Украина и Молдавија:„Денес можеше да биде ден за славење и кај нас“

Министерот за надворешни работи Бујар Османи упати честитики до Украина и Молдавија за почетокот на преговорите со Европската унија.

„Денес можеше да биде ден за славење и кај нас за отворање на поглавјата, но антиевропските темни сили држат во заложништво 2 милиони граѓани. Уште малку!“ напиша Османи.

Back to top button
Close