Османи: Рама жестоко ја бранеше Македонија

Македонскиот шеф на дипломатијата, Бујар Османи синоќа во гостувањето во ТВ 21 ја коментираше шегата на претседателот на албанската влада Еди Рама, кој за време на самитот на Југоисточна Европа во Солун го нарече премиерот Димитар Ковачевски премиер на „идна Западна Бугарија”.

-Премиерот Рама беше многу остар кон бугарската делегација во Солун, дотолку што и тие се вознемирија, посебно кон прашањето за Македонија, велејќи дека ова што го прави Бугарија е голем срам, прокоментира Османи во емисијата „Клик плус“.

Back to top button
Close