Османи: Веќе обезбедивме 61 пратеник – мнозинството е загарантирано

Министерот за надворешни работи и портпарол на ДУИ, Бујар Османи, вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека мнозинството е загарантирано и имаат 61 пратеник.

Османи не сакаше да зборува за имиња и детали, а побара и разбирање да се почека неколку денови.

„Не е коректно јас да зборам во името на тие што треба да излезат, да почекаме уште малку“, рече Османи.

Back to top button
Close