Османи за ставот на Мицкоски: Ова е дел од тој еуфемистички национализам, да кажеме дека Албанците крадат гласови

За Бујар Османи од Европскиот фронт, ставовире на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дека имало изборни нерегуларности се за Албанците, а не за ДУИ.

Тој негира дека ДУИ и Европскиот фронт направиле такво нешто.

„Ова почна, првично господинот Мицкоски рече дека во Бутел во еден стан се собира оружје. Ова е дел од тој еуфемистички национализам, да кажеме дека Албанците крадат гласови, Албанците се корумпираните, но ние ќе кажеме ДУИ поради политичка коректност. Не постои такво нешто.“, рече Османи.

 

Back to top button
Close