Осомничениот за убиството на Тот бил во објект во Скопје

Првоосомничениот за убиството на ракометарот Денис Тот, Анџело Ѓоргиевски не бил избеган надвор од земјава и се криел во објект во Скопје, изјави министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски.

На прашањето дека осомничениот сам се предал на полицијата и дека всушност не бил уапсен, Спасовски на ТВ 24 рече дека тој се предал по повеќечасовни активности на тимот за потраги во Скопје и е приведен во полициската станица Аеродром.

Спасовски не објасни како го убедувале првоосомничениот да се предаде и какви се активности преземал овој тим.

Back to top button
Close