Остатоци од човечки скелет пронајдени во Скопје


Вчера во 14.07 часот во Полициска станица било пријавено дека се пронајдени човечко остатоци.

МВР информира дека во канал покрај пругата во близина на ул.„Радушка“ биле пронајдени остатоци од човечки скелет завиткани во крпа.

Увид бил извршен и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Back to top button
Close