Освен Стоилов, сите „вардарци“ се негативни на ковид-19

Македонскиот ракометен репрезентативец и капитен на Вардар Стојанче Стоилов е единствениот позитивен на коронавирус во тимот, откако сите останати тестови на „црвено-црните“ биле негативни.

 

Back to top button
Close