ОВР Струга поднесе кривична пријава против Р.А.(48) од Струга

ОВР Струга поднесе кривична пријава против Р.А.(48) од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“. При преглед извршен на ул.„Партизанска“ во Струга, полициски службеници кај него пронашле и одзеле марихуана.


Back to top button
Close