Пјаниќ: Не можам да дочекам да излезам на „Камп ноу“

 Новиот додаток на Барселона, Миралем Пјаниќ изрази задоволство по неговиот трансфер во „Камп Ноу“. Играчот од средниот ред ќе им се придружи на Каталонците од новата сезона.

– Барселона е еден од најголемите клубови во светот. Да се ​​биде дел од овој клуб е највисоката стапка. За мене ова е сон. Среќен сум, горд сум не само за мене, туку и за моите родители и цела Босна и Херцеговина, изјави Пјаниќ за веб-страницата на Босанската федерација.

Според него, успехот е резултат на напорна работа.

– Не можам да дочекам да излезам на „Камп ноу“. Ќе дадам сè за овој клуб, додаде Пјаниќ.

Надоместокот за трансфер за Бошњакот е 60 милиони плус 5 милиони бонуси.
Неговата откупна клаузула е 400 милиони евра.

Back to top button
Close