Пандев го постигна првиот гол на ЕП!

апитенот Горан Пандев ја затресе мрежата на Австрија во 28. минута и го постигна првиот гол за македонската репрезентација на нејзиниот дебитантски натпревар на едно Европско првенство.

Со голот Пандев го изедначи резултат на 1:1 откако претходно австрискиот фудбалер Шетефан Лајнер реализираше за водство на неговата репрезентација.

Back to top button
Close