Патник се заканувал и се обидел да нападне контролор на ЈСП „Скопје“

Триесет и осум годишната И.С. од Скопје вчера додека била на своето работно место, контролор во автобус на ЈСП „Скопје“, добила закани од патник. Тој се обидел и да ја нападне со остар предмет.

Како што информира МВР, И.С. случајот го пријавила вчера во 15:15 часот во СВР Скопје.

Инцидентот се случил во автобусот со број 23 на булевар „Кузман Јосифовски – Питу“. Патникот С.Б. ѝ се заканил и се обидел да ја нападне со остар предмет.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Back to top button
Close