Пау Гасол е близу до враќање во Барселона

Двократниот шампион во НБА, Пау Гасол, може да се врати во Барселона, пренесува „ Eurohoops“.

Според изворот, 40-годишниот Шпанец е близу до потпишување на двегодишен договор со каталонскиот клуб.

Последниот пат кога Гасол беше на теренот е пролетта 2019 година како дел од Милвоки. Потоа, поради повреда на левиот глужд и последователната операција, играчот не се појави на паркетот.

Гасол е „дете“ на Барселона, тој играше за тимот од 1998 до 2001 година, по што замина да игра во НБА. зс

Back to top button
Close