Пецас: Карантинот во Грција продолжен до 7 декември

Постоечките рестриктивни мерки за заштита од коронавирусот се продолжуваат до понеделник, 7 декември, во 6 часот наутро, соопшти портпаролот на грчката Влада Стелиос Пецас на денешниот редовен брифинг со новинарите, јави дописничката на МИА од Атина.

Според тоа, карантинот во Грција, наместо на 30 ноември, ќе заврши една седмица подоцна.

Пецас објасни дека оваа одлука на Владата се наметнува поради епидемиолошката слика во земјата.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close