Пендаровски: Честитки – се гордееме со вас

Претседателот на државата Стево Пендаровски кој од трибините на Националната арена Тодор Проески го следеше натпреварот меѓу Македонија и Исланд им честиташе на фудбалерите за историскиот пласман во баражот од квалификациите за Светското првенство.

-Честитки момци за одличната игра! Цела нација вечерва ја бодреше македонската фудбалска репрезентација во тешкиот меч против Исланд. Продолжуваме напред да се бориме за пласман за светското првенство во Катар. Се гордееме со вас, напиша Пендаровски на Фејсбук.

Back to top button
Close