Пендаровски: Ќе победиме, за бојкот тие нека му ја мислат!

Кандидатот за претседател на СДСМ Стево Пендаровски денеска ја продолжи кампањата со средба со жителите на Крушево.

-Борбата почнува од нула, како да немало прв круг – рече Пендаровски пред крушевчани.

Тој ги негираше обвинувањата на опозицијата дека ќе го бојкотира вториот круг од претседателските избори.

-Дали е логично да дојдам јас во Крушево, ако мислам да бојкотирам? Јас мислам со сите вас да победам! Кој сака нека бојкотира, ниту сум бојкотирал 2014-та, ни 2019-та, ни 2016-та, ни оваа 2024-та нема да бојкотирам. Тие нека му ја мислат за крајниот резултат. Ние сите го знаеме и наместо бојкот ние ќе прославуваме – истакна Пендаровски.

Back to top button
Close