Пендаровски и сопругата се потпишаа во книгата на жалост

Претседателот Стево Пендаровски и неговата сопруга Елизабета Ѓоргиевска денеска се потпишаа во книгата на жалост во училиштето Песталоци.

-Почивај во мир Вања! Сочувство до семејството, пријателите, соучениците, другарчињата, стои во објавата на фејсбук на шефот на државата.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close