Пендаровски: Мирно езеро, среќа и успешна трка на учесниците на 35. Охридски пливачки маратон

Претседателот Стево Пендаровски на годинешните учесници на 35. Охридски пливачки маратон им посака мирно езеро, среќа и успешна трка.

-Задоволство ми е што дел од трката проследив во придружба на ученици, добитници на награди на меѓународни натпревари, кои денеска ни се во посета во рамки на „Отворен Кабинет за талентирани ученици”. Се гледаме на целта, напиша претседателот Пендаровски на Фејсбук.

Back to top button
Close