Пендаровски му ја честита победата на Макрон: Проевропскиот избор е важен

Претседателот на државата, Стево Пендаровски на Твитер му ја честита победата на Емануел Макрон на претседателските избори во Франција.

-Честитки за Емануел Макрон и неговата изборна победа. Овој успех доаѓа во време на суштински предизвици каде што е важен проевропскиот избор. Се надеваме на продолжување на нашата соработка насочена кон зближување на нашите земји и народи – напиша Пендаровски.

 

 

Back to top button
Close