Пендаровски му го врачи мандатот на Џафери за состав на техничка влада (во живо)

Претседателот Стево Пендаровски му го врачи мандатот на Талат Џафери, за состав на техничка Влада за спроведување на избори на пратеници.

 

Back to top button
Close