Пендаровски не ги коментира обвинувањата од Бугарија дека тој иницирал „црни списоци“

Претседателот Стево Пендаровски нема да ги коментира обвинувањата што пристигнуваат од бугарските политичари дека токму тој е иницијатор на „црните списоци“ со Бугари на кои им е забранет влез во Македонија, кусо одговорија денеска од Кабинетот на шефот на државата на прашањето на „Слободен печат“ за коментар на тие обвинувања.

Повеќе

Back to top button
Close