Пендаровски – Петков: Пробив на европски план би значел заеднички успех

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски на маргините на Минхенската конференција остварил средба со бугарскиот премиер, Кирил Петков.

-Со бугарскиот премиер Петков имав прилика да поразговарам и на маргините на Минхенската конференција, по неодамнешната средба во Скопје. Дискутиравме за динамиката на работните групи, продуктивноста на тој план и можностите за пробив на европски план, кој би значел заеднички успех, напиша претседателот Пендаровски на Фејсбук.

 

 

Back to top button
Close