Пет Рајли: Фала му на Бога што Батлер е со нас

 Претседателот на Мајами, Пат Рајли, го прогласи за успех  резултатот на тимот во сезоната 2019/20, во која „жешките“ стигна до финалето на НБА.

Имавме одлична година. Тоа беше многу, многу добра сезона за нас. Навистина ми се допаѓа тимот што го собравме, се движиме во вистинската насока. Со голем оптимизам гледам на иднината.

Во исто време, нашата организација има одлична позиција за понатамошен развој. Што се однесува до играта на Џими Батлер, му благодарам на Бога што беше во нашиот клуб, потенцира Рајли.

Мајами во финалната серија загуби од Лос Анџелес лејкерс со 4-2 во победи.

Back to top button
Close