Пијан кумановец ја претепал сопругата

44-годишен кумановец е уапсен вчера откако било пријавено дека во алкохолизирана состојба ја тепа сопругата.

-Вчера во 04.20 часот во Полициската станица Куманово, поради претходно пријавено кривично дело „семејно насилство“, бил лишен од слобода Р.М.С.(44). Тој, во алкололизирана состојба, физички ја нападнал неговата сопруга. Р.С.М. бил задржан во полициска станица за понатамошна постапка.

Back to top button
Close