По подолг период нема новозаразени со коронавирус во Кичево

 Денеска нема нови лица заразени со коронавирусот во Кичево. Според податоците на Министерството за здравство, денеска не се забележани ниту оздравени пациенти, Вкупниот број на заразени со Ковид-19 во оваа општина останува на 178 лица, од кои 108 се активни, 61 се излекувани и девет лица се починати.

-Денеска кај нас по подолг период не се забележани за среќа новозаболени лица, нема ни оздравени лица од коронавирусот, информира Д-р Џабир Бајрами, член на Општинскиот Кризен штаб во Кичево.

Тој упати апел до сите граѓаните да се држат до препораките дадени од надлежните здравствени институции.

Back to top button
Close