Почетино го смени мислењето за преземање на Барселона

 Поранешниот менаџер на Тотенхем, Маурисио Почетино се чувствува помудар и признава дека некои негови изјави во минатото не биле доволно зрели. Во 2018 година, тој го сподели следново, на прашањето дали ќе го води тимот на Барселона: „Јас претпочитам да се вратам на мојата фарма во Аргентина пред да ја преземам Барса“.

Сега, две години подоцна, стручњакот призна дека не бил во право во својата изјава.

– Јас направив име во Еспањол, но не сум арогантен и не ми се допаѓаат такви изјави. Сега не би рекол такво нешто, затоа што во животот никогаш не знаете што ќе се случи. Оваа година бев во Барселона и го запознав Бартомеу во еден бар. Се поздравивме затоа што нашите деца учат во истото училиште. Разговаравме пет минути. Ова предизвика гласина. Не сакам да покажам непочитување кон Барселона, рече тој за „Ел Паис“, кој е без работа од крајот на минатата година.

Back to top button
Close