Почина еден од основачите на „Depeche Mode“

 

Почина Енди Флечер, англиски клавијатурист и еден од основачите на групата „Depeche Mode“.

Засега не е позната причината за смртта. Веста беше потврдена од официјалниот профил на бендот на Твитер.

Back to top button
Close