Почина голема ѕвезда на популарниот филм „Хари Потер“

Шкотскиот актер Роби Колтрејн, кој го глуми Рубеус Хагрид почина на 72-годишна возраст, објави „Би-Би-Си“.

Колтрејн заработи милиони со познатата улога и ги освои срцата на фановите ширум светот, но неговиот живот не беше сличен како на останатите ѕвезди.

Пред да почине, Роби живеел во изнајмена пренаменета штала, а месечната кирија му била 1.000 фунти.

Back to top button
Close