Почина градежен работник од Куманово, со багер паднал во провалија

Градежен работник од Куманово починал додека работел со багер, при што паднал во провалија.

Според информациите, С.С. (65) вчера во Македонски Брод, во месноста викана “Долна ричка“, управувајќи со работната машина „багер“ паднал во провалија и починал на самото место.

Од страна на лекар констатирана била смрт. Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Македонски Брод. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е дадено за обдукција.

Back to top button
Close