Почина Маринко Роквиќ

На 68 годишна возраст почина познатиот пејач Маринко Роквиќ.

Да потсетиме дека неодамна во јавноста се појавија информации дека Роквиќ е хоспитализиран и дека е во критична состојба.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close