Почина младиот шампион во кикбокс Марко Тодоров

На само 23-годишна возраст почина младиот шампион во кикбокс Марко Тодоров. Најблиските и фановите веќе се простуваат од Марко на социјалните мрежи.

 

„Почитувани пријатели, последната борба ја изгубивме. Утре, 10.03.2024 во 13.30 часот во капела 1 Бутел е последен поздрав со нашиот борец Марко. Нека почива во мир!“, напиша на фејсбук модната креаторка Ивана Кнез.

Back to top button
Close